חינוך וחברה .B.A

אייקון של לוח שנה

שלוש שנים

אייקון של מפה

קרית אונו

אייקון של כובע סיום תואר

דיקן הפקולטה: פרופ' טובה הרטמן

שלוש סיבות טובות ללמוד אצלנו

הקמפוס הישן

במהלך התואר תינתן תעודת הסמכה בעבודה עם נוער בסיכון או תעודת הסמכה בשילוב והכלה. בסיום שנה א' תינתן תעודה של רכזת נגישות (מטעם הקריה האקדמית אונו) ותעודה על הפרקטיקום.

הקמפוס הישן

בסיום התואר, ניתן להשתלב בעמותות, ארגונים חברתיים, פנימיות לנוער, משרדי ממשלה, שירותים ציבוריים, ארגוני מלכ"ר ועוד.

הקמפוס הישן

התוכנית מאפשרת שילוב מוצלח של עבודה ולימודים.

תוכנית הלימודים

אם אנשים מרתקים אותך, אם יש לך חזון חינוכי חברתי, אם החלום שלך הוא להוביל תהליכים משמעותיים בקהילה, לעסוק בחינוך בלתי פורמלי בתוך בתי הספר או במערך הבלתי פורמלי, או לעבוד עם נוער בסיכון – תואר בחינוך וחברה הוא המקום להתחיל. מכאן תוכלי לצאת כשאת מוכנה להתחיל לחנך ולעצב את דור העתיד שלנו עם תפיסת עולם חברתית מגובשת. בוגרות התוכנית מצוידות בכלים עדכניים להתמודדות עם חינוך של דורות, שרגילים לאור של מסכים ולקצב של הרשת.

התואר פותח לך דלתות למגוון תפקידים מרתקים כגון: ריכוז והדרכה ביחידות נוער, ניהול קהילתי, הדרכה וניהול בפנימיות, עבודה עם נוער בסיכון, קידום נוער, הובלת ארגונים חברתיים וחינוכיים, שילוב ילדים ונוער עם מוגבלויות בחברה ועוד.

במהלך התואר ניתן לבחור בשני מיקודים ולקבל תעודה בתחום: עבודה עם נוער בסיכון, שילוב והכלה של אנשים עם מוגבלות, מחול ותנועה לגיל הרך או מטפלת התנהגותית. הבוגרות שלנו משתלבות בעמותות, ארגונים חברתיים, פנימיות לנוער, משרדי ממשלה, שירותים ציבוריים, ארגוני מלכ"ר ועוד.

 

בין נושאי הלימוד: התנסות וכלים לעבודה בחברה הרב-תרבותית בישראל, הקניית מיומנויות להדרכה וניהול, הקניית מיומנויות לעבודה עם נוער בסיכון ואנשים עם מוגבלויות, יזמות חברתית חינוכית, הנחיה וליווי מקצועי בהתנסות המעשית, ומגוון קורסים בתחומי פסיכולוגיה, סוציולוגיה, חינוך וקרימינולוגיה.

תוכניות הלימוד לבחירה:

פיתוח למידה והדרכה B.A.
כל ארגון נדרש להדריך את אנשיו ונשותיו באינספור נושאים מגוונים כגון:
כיצד לתת שירות, כיצד למכור, כיצד להתנהל בזהירות מפני תקיפות סייבר, איך להקפיד על מניעת הטרדות בעבודה, הדרכה ללקוח כיצד להשתמש במוצר ועוד ועוד.
הקריה האקדמית אונו מכשירה את מפתחי הלמידה וההדרכה של העתיד.
התוכנית כוללת התמחות בטכנולוגיות למידה מתקדמות והכל בהנחיית המומחים הטובים בישראל.
התוכנית אינה דורשת ידע טכנולוגי מוקדם ומציעה גישה חינוכית-הדרכתית, כדי שתוכלי לפתח פתרונות הדרכה תוך שימוש במגוון כלים טכנולוגים קיימים והיעזרות בגרפיקאים ומתכנתים.
בסיום הלימודים כל סטודנטית יוצאת עם תיק עבודות המאפשר להשתלב בעולם התעסוקה.
השכר הממוצע של מפתחי הדרכה הוא למעלה מ-13,000 ₪ בחודש.
בואי ללמוד מקצוע הומניסטי, שיכול להכניס אותך לעולם החינוך וגם לעולם ההיי-טק והתעשייה, מבלי שתצטרכי להיות אשת טכנולוגיה.
זהו מקצוע שמתאים לאנשים שאוהבים בני-אדם, אוהבים לעבוד עם אנשים, סקרנים ובעלי עניין להבין ולהסביר.

 

נוער במצבי סיכון B.A.
המיקוד מעניק כלים ומכין את הסטודנטיות לשטח, מתוך כוונה ליצור סטודנטיות חושבות ובעלות ראיה חדשנית, שיחקרו ויבינו אחרת את תחום הסיכון. מתוך כך הבוגרות יכולות לפעול כמשנות מציאות חברתית וללמוד ליצר פתרונות רלוונטיים ועדכניים המשפיעים על כלל החברה.
הקריה האקדמית אונו היא המקום היחיד בארץ המלמד תואר ראשון .B.A עם מיקוד בעבודה עם נוער במצבי סיכון, במסגרת הפקולטה למדעי הרוח והחברה. כתוצאה מכך, בוגרות התוכנית באונו מקבלות רקע חינוכי וחברתי עשיר, המאפשר להן להבין טוב יותר את בני-האדם עבורם הן נדרשות לפתח מיומנויות התערבות, כדי לעזור להם לעבור מהשוליים למרכז החברתי.

 

לימודי מוגבלות, נגישות והכלה B.A.
הקריה האקדמית אונו היא המקום היחיד בארץ המלמד את התואר הנ"ל המהווה גישה חדשה בישראל שהובילה לשינויים משמעותיים ביחס כלפי ילדים ואנשים עם מוגבלות בעולם.
בוגרות המסלול שלנו מקבלות רקע חינוכי וחברתי עשיר, אשר מאפשר להן להבין טוב יותר את בני-האדם עבורם הן מפתחות סביבות נגישות ומכילות. כמו כן, הבוגרות מקבלות ידע וכלים חינוכיים-חברתיים שימושיים בשדה ההדרכה והלמידה (כגון, היכרות עם טיפול באומנות, CBT, הדרכת הורים ועוד).

אני מאמין

אודי ליפשיץ

ראש .B.A | הפקולטה למדעי הרוח והחברה

חברה נמדדת באיכות אנשי ונשות החינוך שלה. הכשרת אנשי ונשות חינוך מגוונים בחברה מאפשרת שגשוג, צמצום פערים והובלת שינוי. הצטרפו אלינו להובלת השינוי – בתואר נלמדים מגוון תחומים ומסלולים אשר משפיעים באופן משמעותי על החברה בה אנו חיים: מיקוד נוער במצבי סיכון, נגישות ומוגבלות, הוראה והדרכה באמצעות הדיגיטל ועוד נושאים אשר יאפשרו לכן להפוך למובילות בתחומים במרחבי חינוך השונים, הפורמליים והבלתי פורמליים.

חשוב שתדעו

עדי מלכה

לוגו של הקריה האקדמית אונו
"הבחירה ללמוד בקריה האקדמית אונו היא אחת ההחלטות הטובות שלקחתי. התואר כולל לימודים תאורטיים אבל בעיקר פרקטיקה. במהלך התואר עברנו קורסים שמקנים לנו תעודות מקצוע, דבר המאפשר לנו לעבוד בתחום כבר במהלך התואר. אני מרוצה וממליצה".

נועה צור ברוש

לוגו של הקריה האקדמית אונו
"מבחינתי ללמוד בקריה אקדמית אונו היה לפגוש את החיים במדינת ישראל. בכיתה היתה דינמיקה רב תרבותית מרתקת ומשמעותית שהכינה אותי לתפקיד הציבורי חינוכי שלי כיום".

ימי לימוד ומיקום

אייקון של מפה

קמפוס ירושלים

מסלול נשים:

ימי' ג' – ערב

ימי א' – בוקר

ימי ה' – באופן מקוון

אייקון של מפה

קמפוס חדש – צומת סביון

מסלול נשים:

ימי ב' – בוקר

ימי ג' – ערב

ימי ה' (תגבורים על פי צרכי מערכת)

מסלול השלמה מורות:

ימי ב' – יום מלא

ימי ה' (תגבורים על פי צרכי מערכת)

השלמת תואר

אנו מזמינים אותך, מורה / גננת יקרה להתקדם הן מקצועית והן בדרגת השכר ולהשלים את לימודייך לתואר ראשון

B.A. בחינוך וחברה. תכנית הלימודים כוללת קורסי קדם טיפוליים המאפשרים לך להמשיך ישירות ללימודי תואר שני טיפולי כגון:

פסיכודרמה, תרפיה במוסיקה ועוד.

דברים נוספים שכדאי לדעת

סטודנטיות המעוניינות להשלים לימודים לתעודת הוראה יוכלו להשתלב בתום לימודי התואר בכל מכללה ללימודי תעודת הוראה, במסגרת התוכנית להסבת אקדמאים (בהתאם לתנאי הקבלה במכללות הרלוונטיות).

משרד החינוך אישר פטור מקורס אוריינטציה לבוגרות B.A. בחינוך וחברה בהתמחות נוער בסיכון. כל העובדות החדשות המתקבלות לעבודה במערכת של קידום נוער בסיכון במשרד החינוך וברשויות המקומיות, מחויבות להשתתף במהלך השנה הראשונה לעבודתם בקורס אוריינטציה לעובדות חדשות. לאחר בדיקת תוכניות הלימודים שלנו במיקוד נוער בסיכון קיבלנו הכרה ממשרד החינוך כי בוגרות המיקוד לנוער בסיכון יהיו פטורות מהשתתפות בקורס אוריינטציה, בזכות הידע והניסיון שרכשו במהלך לימודיהם בתוכנית .B.A בחינוך וחברה עם התמחות במיקוד נוער.

רוצים לשמוע עוד על תוכניות הלימוד שלנו? בואו נפגש!

הקמפוסים שלנו

צומת סביון

8 תוכניות לימוד

הקמפוס הישן

ירושלים

8 תוכניות לימוד

קמפוס ירושלים

התעשיה 4 , ירושלים