ריפוי בעיסוק .B.O.T

שלוש וחצי שנים: לימודי בוקר

קרית אונו

ראש החוג: ד"ר נעמי פרזיגר

שלוש סיבות טובות ללמוד אצלנו

הכשרה קלינית החושפת אותך לשיטות העבודה במרכזי הטיפול והשיקום המובילים בארץ, כולל מוסדות של מערכת הבריאות והחינוך.

למידה בקבוצות קטנות עם יחס אישי, לימוד המשלב תיאוריה ואימון מעשי, למידה מבוססת סימולציות במטופלים מדומים.

סיום הלימודים עם מקצוע, והכנה מקסימלית לעבודה בשטח באמצעות תרגולים מעשיים רבים בשלל אמצעים.

תוכנית הלימודים

הרגע הזה שבו מטופל שלכם מצליח לתפקד מחדש ומתחיל להאמין בעצמו – הוא רגע חסר תחליף.

ריפוי בעיסוק הוא מקצוע טיפולי ייחודי שיעניק לכם הרבה רגעים כאלה. אם תמיד רציתם להיות במקצוע המשקם תפקודית את האדם, ולעצב סביבה אנושית ופיזית נגישה עבורו, התוכנית הייחודית שלנו תיתן לכם את הכלים הטובים ביותר לכך. מקצוע הריפוי בעיסוק כולל עבודה עם אוכלוסיות מגוונות מגיל ינקות ועד זקנה, והשתלבות במגוון מסגרות כמו בתי חולים, קופות חולים, משרד החינוך, משרד הרווחה וכן אפשרות עבודה בקליניקה פרטית.

אם השליחות הטיפולית בוערת בכם, או שאתם רוצים לעשות הסבה למקצוע בעל ערך מוסף אמיתי, זה המקום שלכם.

בין נושאי הלימוד:

  • שנה א' כוללת בעיקר לימודי יסוד כגון אנטומיה, פיזיולוגיה, אנגלית, סטטיסטיקה, מחשבים, שיטות מחקר ומבוא לפסיכולוגיה. בשנה זו משתלבים הסטודנטים בפרויקט מרח"ב – מעורבות חברתית בקהילה – כבסיס הכרחי להתנסות הקלינית בהמשך המסלול.

 

  • שנים ב'-ד' כוללות לימודים מתקדמים יותר וקורסים מגוונים: ריפוי בעיסוק בתחום הילדים ובריאות הנפש, שיקום אורתופדי ונוירולוגי, גרונטולוגיה, שיקום גף עליון, קינזיולוגיה, ארגונומיה ונגישות, ניתוח פעילות, טיפול קבוצתי, אבחון וטיפול בתחום הילדים, אבחון וטיפול בליקויים קוגניטיביים, טכנולוגיה ומחשבים, מנהל שירותי ריפוי בעיסוק, וכן החלמה, שיקום ושילוב בקהילה. בשנים אלה מתקיימים לימודים אקדמיים לצד תקופות הכשרות קליניות מרוכזות. השילוב בין השניים הוא המפתח לרכישת כלים מעשיים ולהתפתחות כמטפל ואיש מקצוע.

אני מאמין

ד"ר נעמי פרזיגר

ראש החוג

כמרפאים בעיסוק אנו מאמינים כי לכל אדם, עם או ללא מגבלה, מינקות ועד זקנה, יש את הרצון והזכות להיות מעורב בעיסוקים משמעותיים עבורו. הלימודים בחוג לריפוי בעיסוק באונו מרתקים ועשירים בידע מתחומים שונים. התפקוד של האדם הינו דבר מורכב, ולכן על מנת לשפר את היכולות של האדם, הסטודנטים לומדים לנתח את מערכות התפקוד השונות – מוטוריקה, תחושה, קוגניציה ורגש, ולבצע אינטגרציה בין מערכות אלו. הסטודנטים שלנו לומדים בשיטות הוראה חדשניות ויישומיות. אני גאה בבוגרים שלנו שמשתלבים בהצלחה במסגרות עבודה מגוונות, עם אוכלוסיות שונות, ושממשיכים לתארים מתקדמים בארץ ובעולם.

ימי לימוד ומיקום

קמפוס קרית אונו

ימים א' עד ה', 8:30-18:00.

דברים נוספים שכדאי לדעת

  • הקריה האקדמית אונו גאה להיות המוסד האקדמי הפרטי הראשון אשר קבל הסמכה מהמל"ג להעניק תואר ראשון בריפוי בעיסוק (.B.O.T).
  • לימודי ריפוי בעיסוק אורכים כשלוש שנים וחצי (כולל הכשרה מעשית), ובסיומם יש לעבור בחינות הסמכה של משרד הבריאות כדי לקבל תעודת מקצוע בריפוי בעיסוק.

רוצים לשמוע עוד על תוכניות הלימוד שלנו? בואו נפגש!

הקמפוסים שלנו

צומת סביון

8 תוכניות לימוד

ירושלים

8 תוכניות לימוד

קמפוס ירושלים

התעשיה 4 , ירושלים